ZP2.0-1300 Flattening Cutting Machine
Request a Quote
  • Easy operation, low maintain cost
  • Higher cost performance
  • High quality with faster working speed, max speed can reach 30m/min
Specifications
Model ZP2.0-1300
Dimension 2100*2400*1500mm
Hydraulic Motor Power 7.5kW
Motor Power 3.7kW
Forming Speed 10-15m/min
Voltage 380V/50HZ/3PH
Max. Width 1300mm
Cutting Tolerance ±0.5mm within 2 meters length,±1mm for diagonal within 2meters length
Size of Flattening Roller 85mm, total 13pcs